به گزارش خبرنگار مهر، مجید خدابخش ظهر امروز پنج شنبه در حاشیه صبحگاه مشترک یگان های نمونه نیروهای مسلح تبریز به خبرنگاران اظهار داشت: این روز بزرگ را گرامی می داریم و ضمن ادای احترام به ارواح پاک و مطهر همه شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس حماسه آفرینی های ایثارگران و رزمندگان لشکر عاشورا را ارج می نهم.

وی سپس با بیان اینکه خرمشهر با مقاومت و از خودگذشتگی مردم و بسیجیان و رزمندگان آزاد شد، گفت: این یکی از مهمترین اتفاق های دوران هشت سال جنگ تحمیلی شد که در نهایت با پیروزی رزمندگان ایران اسلامی به پایان رسید.

خدابخش همچنین با اشاره به اینکه حفظ و ترویج ارزش ‌های دفاع مقدس سپر امنیت ‌آفرین انقلاب اسلامی ایران است، افزود: باید این روحیه و تفکر گسترش یابد و حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه حماسه آزادسازی خرمشهر برگ زرینی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس است، ادامه داد: فتح خرمشهر نماد عینی و حقیقی اسلام خواهی و ولایتمداری است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حضور جوانان در صحنه باعث شد تا راه نفوذ دشمن به کشورمان بسته شود، ابراز داشت: این جوانان در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کرده و بالاخره پیروز شدند.

وی در پایان همچنین گفت: سوم خرداد بدون شک تداعی گر روز مقاومت و پیروزی و تجلی فرهنگ ازخودگذشتگی و شهادت است.

روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است. در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در ۴ آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن در آمده بود، پس از ۵۷۸ روز (۱۹ ماه) ، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز در آمد.

آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ بعنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهی شهید علی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت.Source link


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال