خبرگزاری مهر، گروه استان ها: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان به ایستگاه قدس رسید. ایستگاهی که ۳۹سال پیش با ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین بعنوان قدس نامگذاری شد و هرساله با رسیدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد حضور میلیونی ملت همیشه در صحنه ایران و بسیاری از ملت های آزاده جهان است.

امسال این روز با توجه به شرایط موجود در سرزمین های اشغالی و جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و همچنین انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و اعلام قبله اول مسلمانان بعنوان پایتخت این رژیم جنایتکار با شکوه بیشتر همراه برگزار شد.

امسال گرمای هوا نتوانست مانع از حضور گسترده و باشکوه و با بصیرت گیل زنان و گیل مردان دیار میرزا شود و آنها بار دیگر با حضور پرشور انزجار خود از رژیم صهیونیستی و ایادی حمایت کننده از جنایات این رژیم را به جهانیان نشان داده و بار دیگر حمایت خود از ملت مظلوم فلسطین را فریاد زدند. از کوچک و بزرگ تا پیر و جوان، زن و مرد، مادر و کودک همه آمده بودند تا نشان دهند بعد از ۳۹ سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بنام روز جهانی قدس هنوز بر روی پیمان خود با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هستند و از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنند.

مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی و روحانیت نیز در کنار مردم در این حضور ماندگار و گسترده و با شکوه حضورداشتند تا نشان دهند مردم و مسئولان نظام مقدس اسلامی در کنار یکدیگر و با وحدت اینبار به دنبال نابودی رژیم سفاک صهیونیستی هستند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در مرکز استان گیلان در حالی ساعت ۱۰:۳۰ آغاز شد که گیل مردان و گیل زنان از ساعت های قبل از شروع راهپیمایی در مسیرهای چهارگانه اعلام شده حضور داشتند و با فریاد «مرگ برآمریکا»، «مرگ براسرائیل»، «مرگ بر آل سعود خائن» به سمت میعادگاه عاشقان نمازجمعه شهرستان رشت یعنی مصلای امام خمینی (ره) حرکت می کردند. حضور جوانان و نوجوانان و کودکانی که دستان پدران و مادران خود را گرفته بودند و یا پیرمرد و پیرزنی که عصازنان مسیر را طی می کردند از جلوه های زیبای این حضور باشکوه مردمان دیار میرزا بود که بار دیگر برای سرزمین میرزا کوچک جنگلی افتخار آفرید.

باز هم می آیم

پیرمردی که سختی مسیر و گرمای هوا مانع از حضورش در میدان فرهنگ رشت نشده بود به خبرنگار مهر می گوید: از زمانی که به یاد دارم در این راهپیمایی حضور داشته ام و تا هر زمان که خداوند به من عمر بدهد نیز در این راهپیمایی حاضر می شوم.

وی با بیان اینکه حضور در این راهپیمایی و حمایت از مردم فلسطین وظیفه شرعی هر مسلمان است، می افزاید: ترامپ فکر می کند که با این ارجیف می تواند ملت ایران را از صحنه خارج کند ولی من از همینجا به او می گویم که تو فقط یک احمق هستی که هنوز ملت ایران را نشناخته ای.

خیال خامی که هیچگاه تعبیر نمی شود

رضا جوان ۳۰ ساله رشتی نیز که پرچم فلسطین را بر دستان خود حمل می کرد به خبرنگار مهر خاطرنشان می کند: اینکه عده ای تصور کنند که جوان امروز ایرانی از آرمان ها انقلاب و امام و رهبری دور شده تصوری عبث و خیال خامی است که هیچگاه تعبیر نمی شود.

وی با اشاره به اینکه جوان انقلابی ایرانی تنها منتظر دستور ولی امر مسلمین جهان برای حضور در کارزار مبارزه است، ادامه می دهد: همانگونه که رهبری معظم وعده داده ان شاء الله رژیم منحوس صهیونیستی۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

این جوان رشتی به جنایت و کشتار اخیر فلسطینیان در جریان انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اشاره و تأکید می کند: متاسفانه سازمان های جهانی و سران کشورهای عرب همانند مترسکی در دست مقامات رژیم صهیونیستی هستند و باید این را بدانند که دستان انها نیز به خون شهدای فلسطینی آغشته است.

ایران برای آزادی قدس حججی های زیادی دارد

مردم شهرستان شفت نیز همانند سایر نقاط استان گیلان و ایران اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با زبان روزه و با مشت های گره کرده در راهپیمایی شرکت کرده و حمایت خود از ملت مظلوم فلسطین را فریاد زدند.

راهپیمایی روز قدس شهرستان شفت از مقابل سپاه ناحیه تا مسجد جامع این شهر انجام شد و حضور نسل چهارم انقلاب در میان راهپیمایی کنندگان قابل توجه بود.

مرضیه سادات نوجوان شفتی حاضر در راهپیمایی به خبرنگار مهر می گوید: حضور ما نسل جوان در راهپیمایی روز قدس نشان دهنده این مطلب است که ظلم ستیزی با گوشت و خون ما ایرانی ها عجین شده و هر ظالمی باید با شنیدن نام ایران و ایرانی بر خود بلرزد.

وی تأکید می کند: این ظلم ستیزی نسل دیروز و امروز ندارد انقلاب ما برپایه کمک به نیازمندان و مظلومان و استکبار ستیزی پایه ریزی شده و ملت ایران به ویژه جوانان انقلابی هیچگاه از این آرمان فاصله نمی گیرند چیزی که شهید حججی ها آن را در قرن حاضر به خوبی به نمایش گذاشتند.

بانوی نوجوان شفتی یادآور می شود: همانگونه که جوانان ایرانی با حضور در جبهه مقاومت موجبات پیروزی و نابودی داعش را فراهم کردند در آینده نزدیک که خیلی دور نیست با حضور در محور مقاومت در کنار برادران و خواهران فلسطینی موجبات نابودی همیشگی رژیم صهیونیستی را فراهم می کندو در بیت المقدس نماز شکر بجا می آورند.

روز قدس فرصت مناسب برای برائت از کافران

شهرستان صومعه سرا نیز یکی دیگر از شهرستان های غربی استان گیلان است که مردمانش به حضور همیشگی و با شکوه در صحنه ها حساس همانند ۷ و ۸ دی ماه سال ۸۸ شهره هستندراهپیمایی روز قدس با شکوه برگزار شد. مردمانی که با تقدیم بیش از ۵۴۰ شهید در دوران دفاع مقدس و سه شهید مدافع حرم همیشه و در همه زمان ها آمادگی خود برای حمایت از اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشته و گوش به فرمان ولی فقیه زمان خود هستند.

مردمان دیار نیلوفران آبی از زن و مرد، پیر و جوان، کودک و سالمند امروز نیز برسر وعده و پیمان خود حاضر شده و مسیر سپاه صومعه سرا تا مصلی مسجد جعفری این شهر را با مشت های گره کرده و فریادهای «مرگ برآمریکا»، «مرگ براسرائیل» طی کردند.

مسئولان شهرستان صومعه سرا نیز همگام مردم و در کنار آنها انزجار خود از جنایات اسرائیل و همدستانش را اعلام کردند.

حاج عبدالله یکی از معتمدمان صومعه سرایی درباره علت حضور خود در این راهپیمایی به خبرنگار مهر می گوید: تکلیف و وظیفه هر مسلمان و هر ایرانی است که در این راهپیمایی شرکت کند.

وی با بیان اینکه مسلمانان نباید در برابر جنایات اسرائیل و همدستانش سکوت کنند، می افزاید: مبارزه با ظلم در هر دینی از ویژگی های بارز آن دین محسوب می شود.

حاج عبدالله خاطرنشان می کند: وقتی سازمان های بین المللی در برابر جنایات این رژیم خونخوار سکوت می کند ملت های آزاده جهان به ویژه مسلمانان باید وارد صحنه شده تا اعلام کنند که در کنار ملت مظلوم فلسطین هستند که بیش از ۷۰ سال است که از سرزمین خود رانده شده اند.

وی ادامه می دهد: روز قدس فرصتی مناسب برای برائت از کافرانی است که با جنایاتشان نام بشریت را نیز لگدمال کرده‌اند و هیچ‌چیز از رحم و شفقت برجای نگذاشته ‌اند.Source link


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال