به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی جمعه شب در پایان نشست بررسی بازسازی و بهسازی مسجد جامع ساری به اهداف این نشست اشاره و اضافه کرد: هدف مهم این بود که کسانی که در ارتباط با مسجد نقش و مسئولیت قانونی داشته با توجه به اهمیت جایگاه و نقش آن برای مردم تلاش کنند زیرا مردم از سوختن مسجد گریه کردند و احساساتشان جریحه دار شده است.

وی افزود: سه کار مهم شامل اینکه  اول ستاد بازسازی مسجد به ریاست استاندار تشکیل شد و مسئولان ذیربط عضو این ستاد هستند و در گام دوم، شهرداری ساری مجری بازسازی و بازآفرینی مسجد معرفی شده است.

وی عنوان کرد: از محل منابع ملی، استانی، اوقاف و کمک های مردمی بازسازی مسجد انجام می شود و در ستاد بازسازی حساب بانکی افتتاح می شود تا کمک های مردمی جمع آوری شود.

استاندار مازندران یادآور شد: به این جمع بندی رسیدیم که ساختار جدید و سازه جدید جایگزین سقف چوبی مسجد شود و سیستم پیشرفته گرمایشی و سرمایشی و اطفای حریق برای مسجد و حوزه علمیه پیش بینی شده است.

اسلامی گفت: هیئت امنای مسجد موظف شدند یک مدیر را تعیین کنند و باید شرح وظایف هیئت امنا و مدیر مشخص شود و فرد مسئول در برابر اقدامات پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: با مدیریت معاون عمرانی استاندار مقرر شد، اماکن مشابه در سطح استان شناسایی و بازنگری صورت گیرد تا نارسایی های ایمنی را احصا کنیم و به دست اندرکاران و متولیان برای مدیریت و رفع مشکلات مسائل ابلاغ شود.

مسجد تاریخی و ثبت ملی شده جامع ساری شامگاه پنجشنبه براثر اتصالی سیم برق در آتش سوخت.Source link


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال