به گزارش خبرنگار مهر، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بعدازظهر جمعه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا هشت ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتا بیک زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب دل آرا (۳) و پیمان قلرعطا با اسب آرای گزل به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر بود که امیر مختومی با اسب هاکتان عنوان اول را به دست آورد و قربان محمد اودک با اسب آسنا خانم و رامین قهرمانی با اسب سریما به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد سه ساله با امتیاز کلاس مایدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب میس کوئین موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب مجیک بوی و علیرضا قرنجیک با اسب نیک نیکیتا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب سویلای زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب نیو کلاسیک و آق اویلی بشگرد با اسب آزادی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب داز جاوید نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و علیرضا شاهمیر با اسب یاشار (۲) و امیر مختومی با اسب شیدابن نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب وروجک گمیشان و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

ستار مهرانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، ستار مهرانی با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد، آق اویلی بشگرد یک مقام نخست و دو مقام سوم به دست آورد و امیر مختومی و رامین قهرمانی هر کدام موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شدند.

لازم به ذکر است؛ هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، جمعه ۱۹ مرداد در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.Source link

دسته‌ها: معماری مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال