به گزارش خبرنگار مهر، در هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن بعدازظهر جمعه ۳۷ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب میراث بصیر زودتر از خط پایان گذشت و ستار مهرانی با اسب غنج اسن و پیمان قلرعطا با اسب دل آرا (۳) به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر بود که امیر مختومی با اسب ناز قورام عنوان اول را به دست آورد و رامین قهرمانی با اسب گل گندم و عبدالرحیم آرمیده با اسب سیلور کلت به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب بای بای و قربان محمد اودک با اسب مشکل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد زودتر از خط پایان عبور کرد و مهران عطا با اسب گل یوکابد و آق اویلی بشگرد با اسب اریس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله با امتیاز هندیکاپ گروه سه و چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب آنیک نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عیدمحمد غراوی با اسب هج آس و نادر صالح پور با اسب ترنادو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب گزل شاه موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب نیو کلاسیک و مبین آسایش با اسب داغ مایه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

بنیامین جرجانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، بنیامین جرجانی با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی یک مقام نخست و یک مقام دوم به دست آورد، عبدالرحیم آرمیده و آق اویلی بشگرد هر کدام یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کردند و امیر مختومی موفق به کسب یک مقام نخست شد.

لازم به ذکر است؛ هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، جمعه پنجم مرداد در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.Source link

دسته‌ها: معماری مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال