به گزارش خبرنگار مهر، محمدنیا عصر دوشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در اردبیل افزود: وضعیت دفع پسماند در اردبیل با همکاری و مشارکت محیط زیست و بخشداران و دهیاران تا حدودی ساماندهی و بهبود یافته اما هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است.

وی با بیان اینکه تلاش می شود در تمام مناطق بویژه در مناطق روستایی به شرایط ایده آل دست یابیم، تصریح کرد: شهرداری های اردبیل، ثمرین و هیر در مرکز استان باید در بحث مدیریت پسماند و دفع اصولی زباله به بالاترین استاندارد دست یابند.

معاون عمرانی فرماندار اردبیل در این خصوص برلزوم جمع ‌آوری به موقع زباله‌های شهری و روستایی و جلوگیری از پراکنده شدن زباله در معابر شهرها و روستاها تاکید کرد.

وی با اشاره به وظایف قانونی بخشداران در زمینه مدیریت اجرایی پسماند مناطق خارج از محدوده شهر و روستا، توجه جدی بخشداران به دفع صحیح و جمع‌آوری زباله‌های مناطق گردشگری از جمله سردابه و نئور را خواستار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به تهیه و ارائه گزارش طرح جامع مدیریت پسماند شهری اردبیل، خواستار اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا توسط شهرداری اردبیل شد.

رامین جمشیدی یادآور شد: با توجه به مصوبات کارگروه پسماند تمام پسماندهای شهری و روستایی با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اردبیل، باید به محل دفن زباله اردبیل انتقال یابد و دهیاران و شهرداری هیر و ثمرین مجاز به تعیین محل دفن زباله در هیچ نقطه‌ای نیستند.Source link

دسته‌ها: معماری مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال